Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript!
 
mikrowłókna do włosów
pozioma
» Menu

»  Typy włosów

Obserwując ludzi można stwierdzić, iż typów włosów jest tyle, ile osób zamieszkuje naszą planetę. Jest to jednakże tylko złudzenie. W rzeczywistości na chwilę obecną dzieli się je na trzy główne typy o bardzo prostej, przejrzystej charakterystyce. Poniżej postaramy się je krótko opisać w sposób możliwie przystępny, a jednocześnie dostarczający jak najszerszej i przydatnej wiedzy w tym zakresie.

 1. Włosy normalne
 2. Pierwszy rodzaj, który każdy z nas chciałby mieć. Ich posiadacz nie będzie borykał się z większymi trudnościami związanymi z pielęgnacją, czy też myciem. Doskonale nadają się również do różnorodnych zabiegów kosmetycznych, które z powodzeniem można przeprowadzać nawet samodzielnie we własnym domu.

  Przy standardowej pielęgnacji:

  • są puszyste,
  • nie przetłuszczają się,,
  • nie rozdwajają się,
  • mają piękny połysk.

  Z punktu widzenia estetyki, najważniejszy jest fakt ich jedwabistego połysku, co jest gwarantem ich pięknego wyglądu.

  Ich pielęgnacja nie wymaga podejmowania specjalnych działań. Można je myć 2-3 razy w tygodniu wykorzystując delikatny szampon oraz odżywki nawilżające, co powinno w zupełności wystarczyć do utrzymania ich w świetnej kondycji.

  Jest z nimi tylko jeden problem. Przedstawiona powyżej wersja idealna w rzeczywistości spotykana jest niezwykle rzadko. Najczęstszym rodzajem jest ich wersja mieszana: tłusto-sucha, nieestetyczne tzw. „siano”, które jest niezwykle trudne w ułożeniu.

 3. Włosy suche
 4. Drugi, znacznie częściej występujący rodzaj, jest wynikiem zbyt małej ilości substancji nawilżającej, którą powinna produkować skóra głowy. W rezultacie pasma stają się bardziej łamliwe, mniej estetyczne i suche.

  Najczęstszą przyczyną tego stanu jest po prostu nieprawidłowa pielęgnacja lub wpływ różnorodnych, niezależnych od nas czynników zewnętrznych. Wśród nich największe znaczenie mają: wysoka temperatura, zanieczyszczone powietrze, silne słońce, czy też woda chlorowana (spotykana na basenie).

  Ich cechy charakterystyczne, to:

  • brak połysku,
  • szorstkość w dotyku,
  • trudności w układaniu,
  • bardzo duża łamliwość,
  • rozdwojone końcówki.

  Wszystkie osoby posiadające ten typ czeka bardzo dużo pracy związanej z ich prawidłową pielęgnacją. Właściwie jedynym, co może nas pocieszać w tej sytuacji jest fakt, że istnieje jeszcze gorszy rodzaj.

 5. Włosy przetłuszczające się
 6. Jest to ostatni i zdecydowanie najgorszy typ, jaki można wyróżnić. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, iż już nawet w kilka chwil po umyciu włosy przestają być puszyste i wyglądają na zaniedbane lub nawet brudne. Co więcej, są one jednocześnie niezwykle wiotkie i cienkie, gdyż pod ich powierzchnią nagromadzona jest nadmierna ilość serum.

  Niestety, bardzo łatwo doprowadzić je do takiego stanu. Nieprawidłowe odżywianie się lub nawet dużo sytuacji stresowych może przełamać naturalne systemy ochronne naszego organizmu i szybko doprowadzić do nieestetycznego wyglądu. Niemal z dnia na dzień tracą one swoją naturalną puszystość i piękno.