Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript!
 
mikrowłókna do włosów
pozioma
» Menu
»  

Najpopularniejsze fryzury


Na ulicach coraz częściej spotyka się indywidualne przypadki niesamowitego uczesania, symbolizującego różne organizacje społeczne, ugrupowania, ale przeważnie subkultury. Dla niejednej osoby fryzura z rana jest najważniejszym elementem własnego wizerunku. Jej jak najdokładniejsze przygotowanie determinuje nasze samopoczucie danego dnia. W danym uczesaniu czujemy się po prostu pewniej i lepiej.

Z roku na rok moda na układanie fryzur zmienia się, powstają coraz to bardziej urozmaicone fryzury. Nieraz organizowane są konkursy fryzjerskie, żeby wybrać najpiękniejszą fryzurę roku, którą później inni będą próbować wykonać na własnej głowie. Konkursy fryzjerskie, z tego też powodu, są bacznie obserwowane przez zwykłych ludzi, a ich efekty śledzone w prasie.

Tak naprawdę zastanowić się powinniśmy nad tym, jakie naprawdę znaczenia ma nasza fryzura. I tak właściwie nie od dzisiaj wiadomo, że fryzura jest częścią naszego wyglądu, od której zależy niejednokrotnie tak zwane pierwsze wrażenie, jakie robimy na innych. Dla niektórych jest ono tak bardzo ważne, że starają się bardzo dokładnie pielęgnować swoje włosy, czasami nawet mocno przesadzając z dbałością o nie. Są też takie grupy osób, dla których fryzura jest czymś obojętnym. Osoby takie nie interesują się nazbyt własnym wyglądem. Ważne dla nich jest to, że na głowie „coś” jest zrobione, że to „coś” jest wygodne, jakoś z nim wyglądają, że nie opadają im na oczy włosy, czują się wygodnie i dobrze.

Fryzura to także ułożenie pasm w charakterystyczny sposób, zgodnie z obowiązującymi standardami panującej mody. I tak według panujących norm można fryzury podzielić na damskie i męskie, których wygląd oczywiście zależny jest od okoliczności, na jaką zostały one przygotowane.