Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript!
 
mikrowłókna do włosów
pozioma
» Menu

»  Moda a włosy

Moda – bardzo ciężko jest o niej cokolwiek konkretnego napisać, bo wiadomo, że z dnia na dzień się zmienia, odwracając aktualne trendy o 180 stopni. Każdego ranka przychodzi do nas wiele myśli, jaką fryzurą zaskoczyć dzisiejszego dnia znajomych i samych siebie.

Każdy zrobi sobie uczesanie według własnego upodobania – tak jak jemu się podoba, a przede wszystkim, żeby była to wygodna fryzura nieutrudniająca wykonywania codziennych czynności. Ważny jest także wygląd naszej fryzury – powinien odpowiadać on nam, pasować do naszego kształtu twarzy, urody i codziennego stylu życia. Czy są to włosy proste, czy też kręcone każde mają w sobie bardzo wiele uroku. Jednak są piękne tylko wtedy, kiedy są zadbane i zdrowe.


Kobiety

Są dwa podstawowe typy kobiet (i jeden niezdecydowany):

  • Ślepo podążające za modą
  • Starają się obserwować, jak wyglądają inne panie, stanowiące większość przechodniów. Patrzą na ich uczesanie i podporządkowują się aktualnym trendom. Jeżeli większość kobiet na ulicach, jak i w telewizji pokazuje się z kręconymi puklami, to idą do salonu fryzjerskiego i w przypadku posiadania prostych, polecają wykonać sobie wspaniałe bujne loki.

    Mody nie dyktuje tylko ulica. Wiele stron internetowych i katalogów w salonach piękności poleca najmodniejsze fryzury danego roku, zachęcając do takiego stylu obcięcia, jak i nadzwyczajnego ułożenia. Wiadomo, że kobiety zazwyczaj noszą długie włosy, z którymi można zrobić więcej, jest większe pole do popisu.

  • Wybierające z mody subiektywnie i selektywnie.
  • Chcą one przede wszystkim czuć się wyjątkowo, indywidualnie. Takie panie, które obdarowane zostały wspaniałymi lokami na umór starają się je prostować, twierdząc że już im się ta fryzura znudziła no i, że wyszła z mody albo że nie pasuje do ich charakteru czy urody.

  • Niezdecydowane.
  • Takie panie, ale również coraz częściej panowie, mogą udać się na konsultacje dotyczące uczesanie, które będzie podkreślało ich kształt twarzy, zakrywało albo odsłaniało policzki lub wysoko kończące się czoło. Takie próby dopasowania fryzury są jak najbardziej wskazane, bo w obecnych czasach można robić właściwie wszystko, co tylko możliwe. Jedyna uwaga nasuwa się taka: niekiedy trzeba powiedzieć sobie: „stop”. Należy zawsze pamiętać, żeby nie przesadzić. Bywa, że im więcej chcemy zrobić z naszymi włosami, tym większe istnieje ryzyko ich zniszczenia.


Mężczyźni

W przypadku panów obserwować można dwie tendencje:

  • większość mężczyzn preferuje krótko obcięte, łatwe w utrzymaniu czystości, lecz dające się lekko zaczesać na bok czy do tyłu włosy.
  • coraz więcej osób obcina się bardzo krótko albo na przysłowiowe „zero”.

Ten drugi sposób to często odzwierciedlenie własnego stylu życia, czy też rozwiązanie podyktowane praktycznością – chęć ukrycia łysiny, poprzez jej wyeksponowanie (paradoksalnie!). Bywają też inne rozwiązania, na które decydujemy się, kiedy zaczynamy tracić włosy. Pozostawiamy jedynie krótkiego jeżyka bądź też zapuszczamy sobie na tyle długie pasma, żeby móc ukryć pojawiające się zakola w obrębie czoła lub też łysiejącą część górną głowy.


Moda a łysienie

Każdy chciałby mieć jak najdłużej i jak najwięcej włosów przez swoje całe życie, ale nie jest to takie proste, gdyż problem łysienia dopada każdego w większym lub mniejszym stopniu. Pewnego dnia każdy z nas, spoglądając w lustro, zauważy, że fryzura zaczyna się przerzedzać. Chyba, że pojawi się specjalny, doskonały i idealny środek, który wszystkich zaskoczy, nie dopuszczając do ubytków. Dzisiaj możemy nabyć dobre preparaty, które opóźniają proces łysienia, pomagają w walce z tym problemem, jednak ciągle są one dalekie od doskonałości. Jednak jeśli problem nam bardzo przeszkadza, warto się na nie zdecydować, dają one bowiem dobre rezultaty.

Włosy jako symbol

Mogą być nie tylko upiększeniem samej osoby. Typy uczesań mogą nas również identyfikować z daną grupą społeczną, mogą pokazywać światu, że należymy do danego typu, danej subkultury. Już od dawna były tematem kontrowersji, bo właśnie one wskazywały na to, kim jesteśmy.

Dawniej rodzice z niezadowoleniem kręcili głową na długie czupryny swoich dorastających synów. Dzisiaj rodzice narzekają na wzorki na włosach, golone maszynką. Nie podoba nam się irokez, czy zbyt ostentacyjnie pokazywana fryzura. Jednak reakcja na takie uczesania jest też egzaminem, który musi zdać każdy człowiek.

Różne uczesanie może także określać przynależność do religii lub też klas społecznych.