Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript!
 
mikrowłókna do włosów
» Menu
»  

Sposoby na łysienie


Jeżeli już zauważyliśmy, że coś złego się dzieje z naszymi włosami, to czas najwyższy poczynić jakieś kroki, żeby uniknąć dalszego ich tracenia. Ważne jest także umiejętne sprawianie wrażenia, że nasza fryzura jest bujna i gęsta.

Jeśli chcemy uniknąć dalszego wypadania, musimy stosować się do konkretnych zasad, a przede wszystkim musimy wiedzieć, że nie należy wystawiać fryzury bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Warto także zrezygnować z codziennego używania suszarek i prostownic. Powodują one nadmierne wysuszenie struktury. Jednak w wypadku, gdy nie możemy zrezygnować z tego zabiegu kosmetycznego, najlepiej nawilżać nasze włosy, stosując przede wszystkim odżywki zawierające w swoim składzie keratynę oraz inne substancje mogące nawilżyć strukturę. Kurację taką zastosujmy, używając plastikowego czepka przykrytego ręcznikiem, żeby przyspieszyć i polepszyć działanie odżywek. Chodząc zbyt często na basen, również możemy nabawić się problemów z fryzurą. Jak już zaczną one delikatnie nabierać zielonkawej barwy, zastanówmy się nad tym, co się z nimi dzieje, a najlepiej od razu zaprzestańmy chodzenia na basen. Odcień ten, który pojawia się na naszej głowie, spowodowany jest zbyt dużą ilością chloru w wodzie, w której się kąpiemy na basenie. W konsekwencji takich zmian pozostaje nam tylko użyć środków kosmetycznych przystosowanych do usuwania chloru. Dla lepszego zabezpieczenia przed działaniem chloru za każdym razem przed wejściem do basenu należy dokładnie zmoczyć głowę, a po zakończeniu pływania dokładnie spłukać chlor, aby ich nie rozjaśnił.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, słońce wysusza, sprawiając, że włókna tracą swój blask i robią się matowe. Aby odpowiednio przywrócić blask, należy je bardzo często odżywiać, żeby zabezpieczyć ich łuski przed mocniejszym, niepotrzebnym otwieraniem się. Dla lepszego efektu można także użyć bezbarwnego nabłyszczacza, który przywróci w jakimś stopniu im utracony połysk. Dla zwiększenia sprężystości bardzo często proponowane są specjalne odżywki oraz szampony, które wzbogacane są w wiele protein. Ważny jest też sam sposób mycia. Podczas tej czynności należy jak najmniej włosy szarpać oraz ciągnąć, bo to może w wielkim stopniu osłabić je, co sprawi, że będą one szybciej wypadać. Wielką zaletą jest także możliwość podcięcia końcówek, które z czasem zaczynają się rozdwajać. W ten sposób usuwamy stare, suche, rozdwajające się końcówki, przywracając fryzurze ponownie niepowtarzalny kształt. W ciepłe, jak i chłodne dnie pamiętaj o nakładaniu kosmetyków, które będą chronić nas przed promieniami UV. Kosmetyki takie pozwolą nam zatrzymać proces niszczenia włókien i utrzymają je długi czas świeże oraz pełne koloru. I pamiętaj, na plażach używaj czapek lub też kapelusików, które najlepiej uchronią nas przed tak bardzo szkodliwymi promieniami słonecznymi.