Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript!
 
mikrowłókna do włosów
pozioma
» Menu
»  

Fryzury męskie – na różne okazje


Generalnie pole popisu dla fryzjera, gdy przychodzi do salonu mężczyzna, jest dużo mniejsze. Jest to spowodowane tym, że przyzwolenie kulturowe co do wariacji wykonywanych na głowie panów jest dość mocno ograniczone. Mężczyźni mają być ładnie obcięci, mieć praktyczną i prostą w ułożeniu fryzurę. Co ciekawe, podobne wymagania mają też sami panowie, którzy w przeważającej większości stawiają przede wszystkim na komfort, a nie na oryginalność, czy niecodzienny wygląd. Z drugiej strony ścięcie włosów męskich to duża odpowiedzialność. Wydawać by się mogło, że to bardzo proste zadanie. Jednak tak nie jest. Ze względu na już tradycyjnie przyjętą raczej krótką długość, źle wykonane strzyżenie pokazuje wszystkie niedociągnięcia. Miejsca, które są niedopracowane, potraktowane mało dokładnie, są od razu widoczne. Dlatego też dobry fryzjer męski jest zawsze w cenie.

Mówiąc o dużym ograniczeniu co do strzyżenia mężczyzn, nie można zapomnieć, że są również wyjątki. Na dość niezwykłe fryzury decydują się młodzi panowie, zazwyczaj z tak zwanego światka artystycznego, czy tylko pretendujący do niego. Tutaj często spotyka się dredy, asymetryczne ścięcia, czy kiedyś tak niezwykle modne irokezy. Niektórzy mężczyźni i jest to dość osobliwe novum decydują się nawet na farbowanie swoich włosów. Nie chodzi już nawet o ukrywanie siwego koloru, ale o pokazywanie swoich wdzięków, ich jeszcze mocniejsze zaakcentowanie. Co z tego, że natura obdarzyła nas „myszowym” odcieniem? Możemy naprawić ten problem, wybierając farby, które lepiej pasują do naszej barwy oczu, czy po prostu do naszego charakteru.

Typowych mężczyzn można namówić na ekstrawagancję na własnych głowach niezwykle rzadko. Zdarza się to, na przykład, na Sylwestra, czy na karnawał. Wtedy panowie dają się namówić fryzjerkom, czy swoim partnerkom i często mocno stawiają włosy na żel, podkreślają ich nieład, czy robią inne, interesujące rzeczy. Na co dzień pozostawiając spokojne fryzury, które wymagają tylko lekkiego podkreślenia, bądź pozostawienia ich w artystycznym nieładzie.